Belarus Vizesi Başvuru

Belarus Vizesi Başvuru

Umumi Pasaport sahipleri vizeye tabidir.
Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahipleri de 90 günü geçmemek koşulu ile bu ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Belarus Vizesi Nereden Alınır?

Belarus vizesi, Belarus Konsolosluğu veya Belarus vize işlemleri için yetkilendirilmiş vize merkezlerinden alınabilmektedir.

Belarus Konsolosluğu, Belarus Vize Başvurusu

Vize başvuru işlemleri öncesinde pasaportunuzun son 10 yıl içerisinde alınmış olması önemlidir. Yıpranmış, hasar görmüş pasaportlarla alınmış olan Belarus vizesi, seyahatiniz için risk taşır. Sınır görevlileri ülkeye girişiniz hakkında son kararı verecek olan kişilerdir.

Belarus Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Eksiksiz, doğru ve vize başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizle uyum gösteren bir şekilde Belarus vize başvuru formu doldurulmalıdır.
Belarus Konsolosluğu, Belarus Vizesi İçin Gerekli  Olan Belgeler

Her ülkenin vize uygulaması farklıdır. Seyahatinizin içeriği evraklarınızı belirlerken, Belarus’a gitme amacınıza yönelik Belarus vize başvurusunu alınız.  Belarus Turistik Vize, Belarus Ticari Vize, Belarus Ziyaretçi Vizesi ve Belarus Öğrenim Vizesi farklı amaçlarda olan vize türleridir.

Belarus Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Belarus vize işlemleri evrakların tamamlanma süresine göre değişiklik gösterir. Vize başvuru işlemlerinin incelenmesi ve vize hakkında kararlar Belarus Başkonsolosluğu tarafından verilecektir.‘’Diplomatik’’, ‘’hususi’’ ve ‘’hizmet’’ pasaport sahipleri ise Belarus vize işlemlerinden muaftır.

Belarus Vize İşlemleri Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Yıpranmış ve hasar görmüş pasaportlarınızı yenilemiş olmak sorunsuz bir Belarus seyahati için gereklidir. Yıpranmış yahut hasar görmüş pasaportunuzla Belarus vize işlemlerini tamamlamış olsanız dahi Belarus’a girişiniz esnasında görevlilerce geri çevrilme ihtimaliniz bulunur.

Belarus Vizesi Başvuru

Belarus Vizesi Başvuru