Belarus Alanya Fahri Konsolosluğu

Belarus Alanya Fahri Konsolosluğu

Adres: Kızılpınarı Mah. S.Samil Cad. H.Uğurlu Apt. 5/3 Alanya/Antalya

Alanya Belarus Fahri Konsolosluğuna Nasıl Gidilir?

Belarus Fahri Konsolosluğu, Antalya ilinin Alanya ilçesinin Kızılpınarı Mahallesi'ndedir. Alanya güzergâhından geçen toplu taşıma araçları Belarus Fahri Konsolosluğu'na ulaşım sağlamaktadır.

Belarus Cumhuriyeti Türkiye Fahri Temsiliği olan Alanya Belarus Fahri Konsolosluğu, Alanya'da iki yönlü görev üstlenmektedir. İki ülke arasında ticari ve kültürel ilişkileri geliştirmek amacıyla çalışmalar yürütmektedir.

Alanya Belarus Fahri Konsolosluğu, Belarus Ankara Büyükelçiliği'nin verdiği yetkiye dayaranarak; kısa süreli vize işlemleri, tatil ve bazı konsolosluk işlemleri için fahri olarak destek vermektedir. Belarus vize başvurularını değerlendirmekle ve karar vermekle yetkili resmi kurumlar; Belarus Ankara Büyükelçiliği ve Belarus İstanbul Başkonsolosluğu'dur.

Belarus Fahri Konsoloslukları sadece Belarus vatandaşlarına yardımcı olmak amacıyla görev üstlenmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve yabancı uyruklu vatandaşlara seyahat belgesi ve vize verme yetkisine sahip değildir. 

Belarusça Alanya Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi Nereleridir?

Alanya ve çevresinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve T.C. İkamet İzni sahibi yabancı uyruklu kişiler için Belarus vize işlem başvurularını Belarus Alanya Fahri Konsolosluğu’na yapabilirler.


 

Alanya Belarus  Fahri Konsolosluğu 2023 Resmi Tatil Günleri Ne Zaman?

Belarus Alanya Fahri Konsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti resmi tatil günlerinde ve Belarus Cumhuriyeti Devleti resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Belarus vize işlemleri için başvuruda bulunacak veya Belarus konsolosluk işlemleri yaptıracak kişilerin aşağıdaki Belarus Cumhuriyeti resmi tatil tarihlerini göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmeleri önerilmektedir.

Belarus Vize Başvuru Türü Nedir?

Belarus Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen kişiler ülkeye gerçekleştirmek istedikleri seyahat amacına göre Belarus Alanya Fahri Konsolosluğuna Belarus Ticari Vize, Belarus Misafir Vizesi, Belarus Turistik Vize, Belarus Öğrenim Vizesi ve Belarus Transit Vize kategorilerinden biri ile vize müracaatında bulunabilirler. 

Belarus Cumhuriyeti’ne seyahat edecek kişilerin ülkede kalış süresine bağlı olarak Belarus Konsolosluğu’ndan Belarus Transit Vize, Belarus kısa vadeli vize (90 güne kadar) ve Belarus uzun vadeli vize (1 yıl geçerli olup 90 gün kalmalı) talep edilmelidir. Ayrıca Belarus vizesinin tek girişli mi, çift girişli mi yoksa çok girişli mi tercih edildiği Belarus Davet Mektubu'nda belirtilmelidir.

Belarus Konsolosluğu

Belarus Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Belarus seyahati öncesinde vize başvurusu yapacak olan kişilerin Belarus Vize Başvuru Formu doldurmaları gerekmektedir. Belarus vize başvuru formu, Belarus vizesi başvurusu yapıldığına dair resmi bir belgedir. Belarus vize başvurusunun ilk adımını vize başvuru formu oluşturmaktadır. Belarus Konsolosluğu, başvuru sahibi hakkındaki kapsamlı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgiler beyan edilmelidir. Formun dikkatli dolduruması önemlidir. Belarus Konsolosluğu başvuru formu ve başvuru evrakları arasında belirtilen bilgilerin birbirini desteklediğini kontrol etmektedirler. Uyumsuz ve gerçeğe uygun olmayan bilgilerle karşılaşılması durumunda başvuru işlemleri ret ile sonuçlanmaktadır.  Başvuru formu tükenmez kalem ile kitap harfleri ile doldurulmalı ve başvuru evraklarında belirtilen bilgileri destekleyici şekilde yanıtlanmasına dikkat edilmelidir. Başvuru formunun en alt kısmında bulunan bölüme pasaporttaki imza ile aynı olan imza atılarak başvuru formu doldurma işlemi tamamlanmalıdır.
 
Beyaz Rusya Alanya Fahri Konsolosluk Davet Mektubu Nedir?

Belarus Konsolosluğu'na yapılan vize başvurularında başvuru sahibini Belarus'a davet eden kişi tarafından hazırlanmış, seyahatin amacının ve şartlarının belirtildiği bir Davet Mektubu sunulmalıdır.

Belarus Ticari Davet Mektubu Örneği için tıklayınız.  

Belarusça Alanya Fahri Konsolosluğunun Vize Ret Nedenleri?

Belarus vizesi başvurularında, Belarus Alanya Fahri Konsolosluğu tarafından talep edilen şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Belarus vize işlemleri için talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde, Belarus Vizesi başvuruları konsolosluk tarafından ret ile sonuçlanmaktadır.  

Belarus vize başvuru formunu bizzat vize alacak kişi tarafından eksiksiz doldurulması gerekir. Formda yanlış bilgi verildiği takdirde vize talebi sebebi açıklanmadan red olunur. 

Belarus vize başvurularında sunulan evrakların seyahat amacını kanıtlaması için yeterli bulunmaması; sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, Belarus vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da Belarus seyahatinin bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgelerin sunulmaması durumunda Belarus vize müracaatı, vize reddi ile sonuçlanabilir.

Belarus Alanya Fahri Konsolosluğu Haritada Nerededir?

Alanya Fahri Konsolosluğu