Belarus Antalya Fahri Konsolosluğu

Belarus Antalya Fahri Konsolosluğu

Adres:  Yeşilbahçe Mah., Portakal Çiçeği Bulvarı, No:16/3, ANTALYA

Telefon: (0242) 312 25 33

 Belarus Antalya Fahri Konsolosluğa Nasıl Gidilir?

Belarus Antalya Fahri Konsolosluğu Antalya ilinin Muratpaşa ilçesinde yer almaktadır. Antalya şehir merkezinden Muratpaşa istikametine ulaşım sağlayan toplu taşıma araçları ile Belarus Fahri Konsolosluğu'na ulaşım kolaylıkla sağlanır.

Belarus Cumhuriyeti Antalya Fahri Konsolosluğunun Çalışma Saatleri Nedir?

Pazartesi,Salı,Çarşamba, Perşembe günleri saat 10:00 ile 17:00 arasında iken Cuma günleri, 09.30 ile 12:00'dır. Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır.

Antalya Fahri Konsolosluk Görevi Nedir?

Belarus Cumhuriyeti Türkiye fahri temsiliği olan Antalya Belarus Fahri Konsolosluğu, Antalya'da iki yönlü görev üstlenmektedir. İki ülke arasında ticari ve kültürel ilişkileri geliştirmek amacıyla çalışmalarını yürütmektedir. Antalya Belarus Fahri Konsolosluğu, Belarus Ankara Büyükelçiliği'nin verdiği yetkiye dayaranarak; kısa süreli vize işlemleri, tatil ve bazı konsolosluk işlemleri için fahri olarak destek vermektedir. Belarus vize başvurularını değerlendirmekle ve karar vermekle yetkili resmi kurumlar Belarus Ankara Büyükelçiliği ve Belarus İstanbul Başkonsolosluğu'dur. Belarus Fahri Konsoloslukları sadece Belarus vatandaşlarına yardımcı olmak amacıyla görev üstlenmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve yabancı uyruklu vatandaşlara seyahat belgesi ve vize verme yetkisine sahip değildir. 

Belarus Antalya Fahri Konsolosluğunun Görev Bölgesi Nereleridir?

Antalya ve çevresinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve T.C. İkamet İzni sahibi yabancı uyruklu kişiler için Belarus vize işlem başvurularını Belarus Antalya Fahri Konsolosluğu’na yapabilirler.

 

Belarus Cumhuriyeti Fahri Konsolosluk 2021 Resmi Tatil Günleri Ne Zaman?

Belarus Antalya Fahri Konsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti resmi tatil günlerinde ve Belarus Cumhuriyeti Devleti resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Belarus vize işlemleri için başvuruda bulunacak veya Belarus konsolosluk işlemleri yaptıracak kişilerin aşağıdaki Belarus Cunhuriyeti resmi tatil tarihlerini göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmeleri önerilmektedir.

Yeni Yıl: 1 Ocak
Noel (Ortodoksların Kutladığı Noel) 7 Ocak
Vatan Savunucularının ve Belarus Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri Günü: 23 Şubat
Dünya Kadınlar Günü: 8 Mart
Anayasa Günü: 15 Mart
Radunitsa: Her yıl değişiyor.
Belarus ve Rus Halkının Birleşme Günü: 2 Nisan
Paskalya: Her yıl değişiyor
Ölüler Bayramı: 21 Nisan
Zafer Günü :9 Mayıs
Bağımsızlık Günü: 3 Temmuz
Ekim Devrimi Günü: 7 Kasım
Noel: (Katolik İnancına Göre Hz. İsa’nın Doğum Günü) 25 Aralık

 

Belarus Konsolosluğu

Belarus Vize Başvuru Türleri Nelerdir?

Belarus Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen kişiler ülkeye gerçekleştirmek istedikleri seyahat amacına göre Belarus Antalya Fahri Konsolosluğundan Belarus Ticari Vize, Belarus Misafir Vizesi, Belarus Turistik Vize, Belarus Öğrenim Vizesi ve Belarus Transit Vize kategorilerinden biri ile vize müracaatında bulunabilirler. Belarus Cumhuriyeti’ne seyahat edecek kişilerin ülkede kalış süresine bağlı olarak Belarus Konsolosluğu’ndan Belarus Transit Vize, Belarus kısa vadeli vize (90 güne kadar) ve Belarus uzun vadeli vize (1 yıl geçerli olup 90 gün kalmalı) talep edilmelidir. Ayrıca Belarus vizesinin tek girişli mi, çift girişli mi yoksa çok girişli mi tercih edildiği Belarus Davet Mektubu'nda belirtilmelidir.

Belarus Cumhuriyeti Antalya Fahri Konsolosluk Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

Belarus seyahati öncesinde vize başvurusu yapacak olan kişilerin Belarus Antalya Fahri Konsolosluk Vize Başvuru Formu doldurmaları gerekmektedir. Belarus vize başvuru formu, Belarus vizesi başvurusu yapıldığına dair resmi bir belgedir. Belarus vize başvurusunun ilk adımını vize başvuru formu oluşturmaktadır. Belarus Konsolosluğu, başvuru sahibi hakkındaki kapsamlı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgiler beyan edilmelidir. Belarus Konsolosluğu başvuru formu ve başvuru evrakları arasında belirtilen bilgilerin birbirini desteklediğini kontrol etmektedirler. Uyumsuz ve gerçeğe uygun olmayan bilgilerle karşılaşılması durumunda başvuru işlemleri ret ile sonuçlanmaktadır. Başvuru formu tükenmez kalem ile kitap harfleri ile doldurulmalı ve başvuru evraklarında belirtilen bilgileri destekleyici şekilde yanıtlanmasına dikkat edilmelidir. Başvuru formunun en alt kısmında bulunan bölüme pasaporttaki imza ile aynı olan imza atılarak başvuru formu doldurma işlemi tamamlanmalıdır.


 Antalya Beyaz Rusya Fahri Konsolosluk Davet Mektubu Nedir?

Belarus Konsolosluğu'na yapılan vize başvurularında başvuru sahibini Belarus'a davet eden kişi tarafından hazırlanmış, seyahatin amacının ve şartlarının belirtildiği bir Davet Mektubu sunulmalıdır.

Belarus Ticari Davet Mektubu Örneği için tıklayınız.  
 

Belarus Antalya Fahri Konsolosluk  Vize Ret Nedenleri?

Belarus vizesi başvurularında, Belarus Antalya Fahri Konsolosluğu tarafından talep edilen şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Belarus vize işlemleri için talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde, Belarus Vizesi başvuruları konsolosluk tarafından ret ile sonuçlanmaktadır. Belarus vize başvuru formunu bizzat vize alacak kişi tarafından eksiksiz doldurulması gerekir. Formda yanlış bilgi verildiği takdirde vize talebi sebebi açıklanmadan ret olur. Belarus vize başvurularında sunulan evrakların seyahat amacını kanıtlaması için yeterli bulunmaması; sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, Belarus vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da Belarus seyahatinin bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgelerin sunulmaması durumunda Belarus vize müracaatı, vize reddi ile sonuçlanabilir.

Belarus Cumhuriyeti Antalya Fahri Konsolosluğu Haritada Nerededir?

Antalya Fahri Konsolosluğu